Twórca strony, autorka programu kursu i wybranych lekcji


texturaMaiko
Witam Cię na mojej stronie. Jestem absolwentką dziennikarstwa radiowego oraz nauk politycznych. Od kilku lat wzbogacam swoją wiedzę z zakresu rozwiązań multimedialnych.
Dawno temu sama szukałam polskich stron internetowych dotyczących nauki j. japońskiego. Brak jakichkolwiek materiałów zdopingował mnie do utworzenia tego portalu.
Kontaktuj się ze mną w każdej sprawie. Pomogę ci przebrnąć przez wszystkie trudności, jakie napotkasz podczas nauki języka japońskiego. Pomocne zapewne okaże się także nasze forum.
Wraz z moimi przyjaciółmi dokładamy każdego dnia wszelkich starań, aby materiały znajdujące się na stronie były ciekawe, rzetelne oraz napisane w przystępny dla każdego sposób. Powodzenia w nauce!
Stali współpracownicy

Yatchan
W 2005 r. skończyłem japonistykę na UW.
W międzyczasie zdążyłem zaliczyć roczne stypendium w Japonii i pół roku pracy na EXPO w Aichi. Obecnie robię jako urzędnik w służbie JCM Akihito. Prywatnie lubię się wydurniać i chyba nigdy nie wydorośleję. Na moją wredność i złośliwość zawsze możecie liczyć.

 
Niltinco
Jestem studentką japonistyki, której Bozia nie dała takich zdolności językowych jakie bym chciała mieć :). Interesuję się Japonią już ładnych kilka lat, ale w szczególności pasjonuje mnie jej mroczna strona. Bywam zołzowata i cyniczna, ale każdy kto mnie zna wie, że nie są to na szczęście moje jedyne cechy charakteru :P.

s_k
Jestem obecnie na trzecim roku japonistyki UAM. Jak do tej pory spędziłem w Japonii około 7 miesięcy.
Na ryuugaku jeszcze nie byłem, ale wszystko przed mną :P Nie mogę powiedzieć, że "kocham" Japonię, lecz nie ukrywam, że leży ona w kręgu moich największych zainteresowań :- )
Oprócz tego, że sam studiuję japoński, uczę także tego języka prywatnie w Poznaniu.

Yagami
Mam na imię Marcin.
Oprócz japońskiego interesuję się również fotografią oraz szeroko pojętą informatyką, a w szczególności tworzeniem web aplikacji. Jestem studentem informatyki, a japońskiego uczę się w dużej mierze sam.
Staram się łączyć dziedziny swoich zainteresowań ze sobą, co skutkuje tworzeniem różnego rodzaju aplikacji przydatnych w nauce języka.


Kurenai
21 – letnia studentka Chemii ze Śląska. Zakochała się w języku japońskim niemal od pierwszego wejrzenia.  Nauka japońskiego sprawia jej przyjemność.  Jej mottem życiowym jest „W życiu wygrywa tylko ten, kto pokonał samego siebie. Kto pokonał swój strach, swoje, lenistwo, swoją nieśmiałość”. Na czacie bywa niemal zawsze. Można powiedzieć, że zamieszkała na nim. Jest powszechnie znana jako zołzowata maruda, z mnóstwem szalonych pomysłów przyprawiających Maiko o zawrót głowy.. to właśnie jej urok ;)
Autorzy lekcji


Magda Łukasiewicz
Magda
Ukończyłam Japonistykę na UJ.
Obecnie uczę w Szkole Języka Japońskiego Fundacji Kyoto-Kraków Andrzeja Wajdy i Krystyny Zachwatowicz.Ewa Krassowska-Mackiewicz
1
Filolog japonistyki UW. Obecnie pracownik Katedry Kultury i Języka Japońskiego w PJWSTK, gdzie prowadzi zajęcia językowe, warsztaty kaligrafii oraz wykłady dotyczące kultury japońskiej.
Związana także z japonistyką Uniwersytetu w Warszawie.
Z zainteresowania zajmuje się metodyką stacjonarnego nauczania języka japońskiego oraz nauczania (tzw. e-learning) przy wykorzystaniu internetu i technik multimedialnych.
Autorka kilku podręczników do nauki języka i pisma japońskiego.Kaiou
Kaiou  
Czarna owca polskiej japonistyki.
Wychowanek UAM-u. Naucza, tłumaczy i się kłóci. Dla leniwych uczniów okrutny, dla pilnych św. Mikołaj.Terushige Kohama
Teru
Jestem nauczycielem języka angielskiego. Prowadzę szkołę przygotowawczą po 13 latach nauczania angielskiego w szkole średniej.
Moją specjalizacją jest lingwistyka. Studiowałem na Uniwersytecie Doshisha w Kyoto. Mam nadzieję, że pomogę Wam w nauce języka japońskiego.Ania Matuszczak
Ania
Mam 25 lat. Kończę japonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.
Doświadczenie z zakresu nauczania zdobywam ucząc japońskiego w szkole prywatnej oraz udzielając korepetycji.Marzena Karpińska
Marzena
Obecnie mieszkam i studiuje (japonistyke oczywiście ;P) w Warszawie, ale pochodzę z Opola.
Interesuję się Japonią, w większości jej przejawów, a także szeroko pojętym dalekim wschodem.
Od kiedy pamiętam udzielałam korepetycji, najpierw z matematyki (klasa ma-inf ), angielskiego, a teraz z japońskiego. 
Alicja Włodarz
Alicja
Jestem Japonistką.
Obecnie przebywam w Japonii na rocznym stypendium ufundowanym przez Japońskie Ministerstwo Edukacji.Miłka Chwała
Miłka
Jestem studentką 4 roku japonistyki.Gatsu
Gatsu
Witam wszystkich kursantów.
Nazywam się Michał. Jestem tu, bo bardzo podoba mi się idea tworzenia porządnych lekcji japońskiego w naszym ojczystym języku.
Chętnie pomogę Wam w różnego rodzaju zagadnieniach językowych.
Agnieszka Kapuśniak

Agnieszka
Witam i zachęcam do nauki języka japońskiego. Jestem studentką warszawskiej japonistyki i wszystkim, pragnącym poznać mowę i kulturę mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni, z przyjemnością pomogę w zdobywaniu tej wiedzy.Yoshi Nakamura
Yoshi
Studiuję na Uniwersytecie w Fukuoce. Dwa miesiące spędziłem w Polsce i przez ten czas zdążyłem polubić polską kulturę i ... jedzenie. 
Życzę wszystkim wytrwałości w nauce!
Łukasz Jaczewski
Łukasz
Mam 20 lat i obecnie dzielnie studiuję języki we Florencji.
Japońskim interesuję się od dawna i zawsze jego nauka sprawiała mi przyjemność.Nagrania

Wszystkie teksty w naszym kursie nagrywali młodzi ludzie ze szkoły w Matsusaka (Japonia).

Jeśli chcesz poznać losy Daniela, Anny, Johna, Sayuri i Yoshidy - zerknij do działu: "Teksty i nagrania" w katalogu "Rozszerzenie Materiału".Aya 
   Aya Hamaguchi
    アンナ  (Anna)Miho     
   Miho Kohama
   アンナ  (Anna
)Haruka      
 
 Haruka Maegawa
  ダニエル  (Daniel)
Misako
   Misako Uno
  さゆり  (Sayuri)
    
Naoki       
   Naoki Matsuda
  吉田  (Yoshida)
 
Tomoki  
   Tomoki Hirata
    ジョン  (John)