Obraz Maiko
Japonkowa księgarnia
Maiko w dniu niedziela, 14 lipiec 2013, 18:25 napisał(a)

Drodzy Japonkowicze,
Z powodu tegorocznej posuchy postanowiłam zamknąć japonkowy sklepik. Od początku roku księgarnia generuje straty.
Dziękuję, że przez ostatnie 5 lat dzielnie wpieraliście sklepik dokonując tutaj swoich zakupów.
Niestety nie jestem już w stanie dłużej dokładać. Koszty ubezpieczenia przewyższają koszty zysku. Myślałam, że przeczekam trudne chwile, ale trwa to już prawie pół roku.
Oczywiście nie zamierzam zamykać ani strony, ani forum. Tego możecie być pewni Uśmiech
W chwili obecnej na rynku księgarskim jest zatrzęsienie książek do japońskiego. Nie będziecie mieć najmniejszego problemu, aby odnaleźć w sieci podobne do japonkowego miejsca.
I teraz dobra wiadomość dla was Uśmiech Przez najbliższy miesiąc, a jeśli będzie trzeba dłużej będziecie mogli nabyć książki po cenach hurtowych (czyli po takich, za jakie ja nabyłam wszystkie publikacje). Akcja będzie trwała do wyczerpania wszystkich zapasów.
Druga sprawa. Ponieważ będę zawieszała całą moją działalność gospodarczą nie będziecie już mogli dokonywać darowizn na rozwój japonki. Zamknięcie tej opcji sprzęgnie się z zamknięciem księgarni. To już więc ostatnie chwile na ewentualne wasze wsparcie.
Później już sobie będę musiała radzić sama. Nie są to jakieś drastyczne koszty, abym musiała odcinać was od wiedzy Uśmiech Tak więc japonka będzie trwała nadal, a nawet będzie się rozwijała! Obiecuję!
Obraz Mateusz
Odp: Japonkowa księgarnia
Mateusz w dniu niedziela, 14 lipiec 2013, 23:56 napisał(a)

Kurcze, dopiero co zacząłem znowu uczyć się Japońskiego (stronę znam od paru lat) i już coś się dzieje :( O sklepiku nawet nie wiedziałem, bo trudno go znaleźć, ale przykro, że musi zostać zamknięty. O tyle dobrze, że można w nim taniej kupić, więc ja sprawdzę co tam jest i może sam coś kupię. Mam nadzieję, że japonka będzie istniała jeszcze na tyle długo, że jak wszyscy o niej zapomną, to będzie aż do tego czasu + rok na wszelki wypadek ;) Jedna z najlepszych polskich stron do nauki japońskiego, tak - znam konkurencyjne, ale one nie mają tak dużo jak japonka i nie są tak miłe. Mam nadzieję, że kiedyś zdarzy się cud, i ta strona będzie miała pieniądze na opłatę serwera, nie będzie strat, a użytkowników przybędzie Uśmiech Pozdrawiam i życzę pozytywnej przyszłości Uśmiech
Obraz Weronika
Weronika w dniu poniedziałek, 15 lipiec 2013, 13:48 napisał(a)

trzymam kciuki, żebyś dała radę utrzymać stronę Uśmiech <3
Obraz Zenon
Zenon w dniu poniedziałek, 15 lipiec 2013, 19:33 napisał(a)

Szkoda że tak się potoczyło.
To już ostatni dzwonek na wsparcie japonki.pl
Uważam że każdy kto jest choć trochę wdzięczny powinien jakieś wsparcie przekazać. Moje właśnie popłynęło (długo to odkładałem ale zebrałem się w końcu).
Zachęcam wszystkich do tego samego ;)
Pozdrawiam
Obraz Bardican
Bardican w dniu środa, 17 lipiec 2013, 21:37 napisał(a)

To tu jest jakiś sklepik?
Obraz Zenon
Zenon w dniu sobota, 20 lipiec 2013, 05:52 napisał(a)

No to teraz jest już jasne dlaczego japonkowa księgarnia upadła.
Najważniejszy i najbogatszy klient do sklepu nie trafił. ^-)