Ratunku! Zamiast znaczków japońskich widzę jakieś kwadraty!

Tutaj uzyskasz pomoc.

 

Dlaczego w niektórych miejscach strona dziwnie się wyświetla? Pojawia się brzydkie formatowanie tekstu, a całość strony wydaje się być naruszona

Moja strona została zoptymalizowana dla przeglądarki Internet Explorer. Jeśli używasz innych przeglądarek, np. Mozilli czy Opery, musisz się liczyć z faktem, że nie wszystko może się poprawnie wyświetlać.

 

 

Kto jest autorem tego kursu?

Odwiedź dział  *** Twórcy strony ***

 

Czy te lekcje są płatne?

NIE

 

 

Aplikacje na stronie głównej

Do czego służy słownik?

Zawiera on zebrane słownictwo z poszczególnych lekcji naszego kursu.

Możesz go przeglądać na różne sposoby – sprawdź sam.

Jak działa Kalendarz?

Kalendarz, oprócz standardowej funkcji informującej o dacie, jest w rzeczywistości pomocną aplikacją. Dzięki funkcjonalności dodawania Nowych terminów, każdy student może zarządzać swoim czasem i planować określone zdarzenia. Na stronie głównej przedmiotu kalendarz zamieszczony jest w widoku miesięcznym.

Co zrobić, gdy zapomniałem loginu lub hasła?

Wystarczy, że klikniesz w pole „Straciłeś hasło?”, które znajduje się w module „Zaloguj się”. Następnie podasz swój adres mailowy, na który otrzymasz komplet niezbędnych informacji.

 

Aplikacje dostępne po zalogowaniu się

Zalogowani użytkownicy

Dzięki informacjom wyświetlanym w tym miejscu wiesz, kto jest właśnie dostępny na platformie. Wybierając określone nazwisko z listy i klikając w nie, otworzysz profil tego użytkownika, czyli podstawowe dostępne informacje o danym użytkowniku.

Klikając na małą kopertę przy nazwisku wybranej osoby, możesz przesłać jej wiadomość.

Jak wysłać wiadomość do innego użytkownika bądź nauczyciela?

To bardzo proste. Po kliknięciu na kopertę, która widnieje przy nazwisku zalogowanej osoby otworzy ci się okienko, w którym znajdziesz edytor tekstowy, w którym opracowujesz swojego e-maila.

Możesz wysyłać wiadomości nie tylko do aktualnie zalogowanych osób. Jeśli chcesz wysłać informacje do osoby, która nie widnieje w bloku „Zalogowani użytkownicy”, odszukujesz taką osobę, klikając na dowolną lekcję. Po lewej stronie znajdziesz modul „Uczestnicy”. Po kliknięciu w link pojawi ci się lista uczestników kursu. Klikając na nazwisko, pojawi się profil danej osoby. Na samym dole znajdziesz przycisk „Wyślij wiadomość”.  Użytkownik odczyta twoją wiadomość zaraz po zalogowaniu się na stronie.

Jeśli użytkownik nie ukrył swojego e-maila w profilu, możesz wysłać mu także informację poprzez zwykłą pocztę mailową.

Jak mogę sprawdzić swoje dane w profilu?

W prawym, górnym rogu strony zamieszczona jest informacja o Twoim statusie, klikając w jego pole, otworzysz swój profil. Jest to informacja o Tobie dostępna dla wszystkich użytkowników platformy. Aby zmienić dane dostępne w Twoim profilu lub hasło do platformy, wejdź w obszar modyfikacji profilu. Tutaj, oprócz zmiany danych osobowych masz możliwość załączenia także swojego zdjęcia. Po zatwierdzeniu Twoje dane zostaną zaktualizowane.

Podobne zabiegi będziesz mógł przeprowadzić klikając w swoje imię i nazwisko, które widniej w panelu: Zalogowani użytkownicy”.

Jak dodawać nowe terminy do kalendarza?

Nowy termin możesz dodać na dwa sposoby:

Wybierając z poziomu strony głównej kalendarza opcję „Nowy termin”.

Posługując się zakładką linkiem Nowy termin z poziomu zakładki Nadchodzące terminy, zamieszczonej na stronie głównej kursu.

Po wybraniu jednego z wyżej wymienionych sposobów, zostaniesz przekierowany do edytora terminu. Jest to standardowy edytor tekstowy. Termin, który wprowadzisz będzie widoczny tylko dla ciebie.

Administrator może zamieszczać tzw. terminy globalne. Wtedy termin taki będzie widoczny dla wszystkich użytkowników kursu.

Umieszczane będą w ten sposób choćby informacje na temat terminów zamieszczania nowych materiałów na stronie.

Czym jest moduł „Moje kursy”?

Jest to zakładka z wykazem wszystkich lekcji, do których jesteś przypisany. Każda z nazw lekcji jest jednocześnie linkiem, przekierowującym Cię do obszaru konkretnego przedmiotu, na którym będziesz się uczył.

Jak przeglądać materiały zamieszczone w obszarze kursu?

Aby zapoznać się z interesującą cię lekcją, kliknij w wybrany element, jest on jednocześnie linkiem przekierowującym Cię do treści zasadniczej. Aby wrócić do strony głównej, wybierz jej symbol w górnym pasku nawigacji.

Czym jest przycisk „Oceny”?

Po kliknięciu na konkretną lekcję pojawi się z lewej strony ekranu przycisk „Oceny”. Znajdziesz tam twoją ocenę z quizu, który umieszczony jest w tej konkretnej lekcji. Jest jednej warunek. Musisz wcześniej rozwiązać to ćwiczenie J

Ćwiczenia testowe rozpoczynają się od lekcji 3.

 

 

Masz więcej pytań?

 

email maiko@japonka.pl

 

 

Ostatnia modyfikacja: środa, 13 lipiec 2011, 09:29