Jeśli zamiast znaków japońskich pojawiają ci się dziwne znaczki, bądź kwadraty, oznacza to, że musisz zainstalować czcionkę japońską na swoim komputerze.
Jak to zrobić? Nic prostszego. Przeczytaj uważnie poniższy tekst.

 

kWin98

Ze strony Microsoftu należy pobrać plik "jamondo.exe", następnie wystarczy zainstalować ten plik i zrestartować komputer.

Win 2000

W panelu sterowania odszukać opcję ustawienia klawiatury, następnie kliknąć na „języki lokalne” i dodać japoński. Później wystarczy tylko wcisnąć opcję japoński IME

Win XP

W panelu sterowania odszukać "opcje regionalne i internetowe", kliknąć na zakładkę "języki". W kolejnym kroku zainstaluj pliki dla języków wschodnioazjatyckich. Na końcu należy dodać język japoński.
kPisanie w Wordzie po japońsku

Wbrew pozorom to bardzo prosta operacja ^ - ^

Nie potrzebujesz do tego takiej klawiatury, jaka została pokazana na rysunku...

Należy na pasku języka po prawej stronie kliknąć „dodatkowe ikony na pasku zadań”, wejść w ustawienia i dodać wcześniej zainstalowany język japoński. Następnie wybrać albo hiraganę albo katakanę. Wszystko zależy od tego, co chcesz napisać. Wprowadzając ze zwykłej klawiatury np. sylabę ko – zamieni się ona automatycznie w Wordzie na . Jeśli potrzebujesz zapisać coś znakami kanji, to po zapisaniu wyrazu hiraganą klikasz spację i otrzymujesz propozycje użycia znaków.

 

Jeśli w dalszym ciągu masz problemy - kliknij tutaj.

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 11 listopad 2007, 14:49