Opinie o hazardzie w Japonii

Opinie o hazardzie

Kontrowersje na temat zmian na rynku gier hazardowych w Japonii trwają przez ostatnie kilka lat. W tej chwili praktycznie wszystkie gry hazardowe są zakazane. Rząd planuje zmienić sytuację już w tym roku. Wiele osób z niecierpliwością czeka na to. Sytuacja wydaje się korzystna dla prawie wszystkich – rząd otrzyma dodatkowe dochody z branży hazardowej, inwestorzy będą mieli okazję zainwestować w japoński rynek miliony dolarów i czerpać z tego zyski, gracze nie będą szukać alternatywnych rozwiązań, ponieważ będą mogli legalnie grać w dozwolonych instytucjach, turyści przyjadą do kraju w celach hazardowych. Z drugiej strony opinia opozycji jest inna – istnieje obawa przed rozwojem uzależnienia od hazardu w populacji. Inicjatorzy legalizacji obiecują zrobić wszystko, aby stworzyć takie warunki, w których rozwój uzależnienia zostanie zminimalizowany. Czy jest to możliwe i w jaki sposób poradzi sobie z tym rząd, nie wiadomo. Pozostaje tylko czekać, aby ocenić rozwój sytuacji.

Zwykli obywatele mają podobnie różne poglądy na sytuację. Około 15% uważa legalizację hazardu za doskonałą decyzję rządu, nieco mniej niż połowa populacji Japonii nie popiera legalizacji, a reszta nie ma opinii na ten temat. Opinia publiczna jest bardzo ważna, ponieważ przewiduje się, że liczba japońskich graczy znacznie przekroczy miłośników hazardu z zagranicy.

Opinie

Yoshi

Wydaje mi się, że rozwój branży hazardowej w Japonii jest dobrym pomysłem. Nasz kraj może się wzbogacić, a to dobrze. Do tego przybędą turyści. Dlaczego nie rozwijać tego sektora? Wiele osób czeka na możliwość legalnego grania w pokera, blackjacka i inne gry. W innych krajach jest to możliwe. Dlaczego więc nie wdrożyć tego u nas? Wielu moich znajomych z przyjemnością zagrałoby w wolnym czasie w pokera, ale teraz nie ma legalnie takiej możliwości. Po co zmuszać ludzi do kombinowania, skoro można zrobić wszystko dla dobra kraju? Wspieram rozwój branży hazardowej!

Harold

Często przyjeżdżam do Japonii w sprawach biznesowych i jako turysta. Bardzo lubię Japonię, ale denerwuje mnie to, że nie ma tu automatów do gier i kasyn. Często odwiedzam kasyna w innych krajach, ponieważ jest to dla mnie rodzaj rozrywki i wypoczynku. Cieszę się, że rząd zmierza w kierunku rozwoju hazardu w Japonii. Ludzie będą mieli więcej swobody, będą mogli grać, kiedy tylko chcą, nie tylko w zwykłych kasynach, ale także w Internecie. Teraz wielu graczy online jest zmuszonych, do gry na zagranicznych stronach internetowych obawiając się blokowania kont. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości ludzie będą mogli cieszyć się hazardem w Japonii.

Aoi

Absolutnie nie podoba mi się rozwój hazardu w Japonii. Nie rozumiem, dlaczego rząd popiera takie pomysły. Tak, na tym można zarobić i uzupełnić budżet kraju, ale czy nie ma innych sposobów? Miałem znajomego uzależnionego od hazardu, jestem pewien, że rozwój hazardu i budowanie kasyn w całym kraju tylko pogorszy sytuację dla takich ludzi. Uzależnienie od hazardu jest nie mniej przerażające niż uzależnienie od alkoholu. Trzeba z tym walczyć i zakazać wszelkiego rodzaju hazardowych rozrywek. Jeśli ludzie tak lubią grać w pokera dla zabawy, niech grają nie na prawdziwe pieniądze.

Goro

Nie mam jasnego zdania na temat rozwoju branży hazardowej w Japonii. Z jednej strony to dobrze. Czytałem, że Japonia może stać się jednym z wiodących krajów Rozwoju Turystyki hazardowej na świecie. To będzie to ogromna inwestycja. Wielu turystów będzie miało dodatkowy powód, aby przyjechać do Japonii. Z drugiej strony rozwinie to uzależnienie od hazardu w społeczeństwie. Rząd gwarantuje minimalizację rozwoju uzależnienia, ale nie jest to tak proste, jak się wydaje. Ale jeśli spojrzeć na sytuację z takiej strony, że i tak wielu ludzi teraz mogą znaleźć sposoby, aby grać, to kontrola państwa nad rynkiem hazardu nie zaszkodzi. Jak lepiej, nawet nie wiem.